Skip to main content
Wiedza

Wiedza

Dowiedz się więcej i zadbaj o swoje zdrowie

Czy wiesz, ile waży serce kobiety, a ile mężczyzny? Jak długa jest sieć naczyń krwionośnych? W tej sekcji przygotowaliśmy dla Ciebie najważniejsze i najciekawsze informacje dotyczące serca i układu krwionośnego. Dział „Wiedza” to informacje w „pigułce”, podane w czytelnej i atrakcyjnej formie – wideo, infografik i artykułów.

Zawał serca

Zawał serca

04.11.2019

O zawale serca słyszał każdy. Wielu z nas jednak najpewniej nie potrafiłoby precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie, czym dokładnie on jest, co się dzieje w organizmie podczas zawału, jakie są jego objawy i jak je rozpoznać. Poniżej, krok po kroku, odpowiadamy na te pytania.

CZYTAJ WIĘCEJ

czynniki ryzyka okładka

Czynniki ryzyka choroby sercowo - naczyniowej

04.11.2019

W poniższym materiale wideo przedstawiamy rzetelne informacje na temat szeregu możliwych przyczyn zawału. Dobra wiadomość jest taka, że na wiele z nich mamy wpływ. Niejednokrotnie wystarczy modyfikacja swoich codziennych zachowań. To takie proste, a może uratować życie! Poniższy film warto wziąć sobie do serca.

CZYTAJ WIĘCEJ

Cukrzyca a serce

Cukrzyca a serce

31.10.2019

Cukrzyca to nie tylko choroba przewlekła, która zmusza do zmodyfikowania diety i innych nawyków, ale również może przyczynić się do rozwoju chorób sercowo-naczyniowych. Dlatego warto wiedzieć o niej jak najwięcej. Poniżej tłumaczymy, jaki jest związek pomiędzy cukrzycą a chorobami serca, skąd się on bierze i co możemy zrobić, aby zadbać o swoje serce.

CZYTAJ WIĘCEJ

Co wiesz o sercu?

Co wiesz o sercu?

31.10.2019

Czy wiesz, że to mężczyźni mają większe serca? A w czym serce jest „lepsze” od mózgu? W tej infografice znajdziecie szereg ciekawostek dotyczących serca i układu krwionośnego. Warto zobaczyć, jak ogromną pracę wykonuje serce, by utrzymać nas przy życiu.

CZYTAJ WIĘCEJ