Skip to main content

DIETA

DIETA DLA KOBIET:

Zaproponowana dieta to zestaw posiłków dla kobiet wieku 40+, który zapewnia zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne dla tej grupy wiekowej. Dieta normokaloryczna została opracowana dla kobiet, które chcą zacząć zdrowo się odżywiać w trosce o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, co może być traktowane jako profilaktyka chorób układu sercowo-naczyniowego Dieta jest także odpowiednia dla kobiet, które cierpią już na choroby układu sercowo-naczyniowego.

Dieta nie jest wskazana dla kobiet z problemami wynikającymi z pracy układu pokarmowego (np. wrzody, kobiety po wycięciu pęcherzyka) ze względu na zawartość w posiłkach roślin strączkowych, tłustych ryb oraz dużej ilości błonnika.

Dodatkowo dla kobiet, które intensywnie uprawiają sport, dieta powinna mieć zwiększoną kaloryczność, zgodną z zapotrzebowaniem organizmu.

Pamiętaj! Jeśli cierpisz na kilka różnych jednostek chorobowych, skonsultuj zaproponowaną dietę z dietetykiem i lekarzem, ponieważ może ona nie być wskazana w Twoim stanie zdrowia.

DIETA DLA MĘŻCZYZN:

Zaproponowana dieta to zestaw posiłków dla mężczyzn wieku 40+, który zapewnia zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne dla tej grupy wiekowej. Dieta normokaloryczna została opracowana dla mężczyzn, którzy chcą zacząć zdrowo się odżywiać w trosce o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, co może być traktowane jako profilaktyka chorób układu sercowo-naczyniowego Dieta jest także odpowiednia dla mężczyzn, którzy cierpią już na choroby układu sercowo-naczyniowego.

Dieta nie jest wskazana dla mężczyzn z problemami wynikającymi z pracy układu pokarmowego (np. wrzody, mężczyźni po wycięciu pęcherzyka) ze względu na zawartość w posiłkach roślin strączkowych, tłustych ryb oraz dużej ilości błonnika.

Dodatkowo dla mężczyzn którzy intensywnie uprawiają sport, dieta powinna mieć zwiększoną kaloryczność, zgodną z zapotrzebowaniem organizmu.

Pamiętaj! Jeśli cierpisz na kilka różnych jednostek chorobowych, skonsultuj zaproponowaną dietę z dietetykiem i lekarzem, ponieważ może ona nie być wskazana w Twoim stanie zdrowia.