Skip to main content
Mężczyzna z kobietą na spacerze

Rodzaj ćwiczenia: Pompki z podparciem

Wyposażenie: schodek, ławka, kant łóżka

Cel: wzmocnienie mięśni ramion i mięśni klatki piersiowej

Wykonywanie ćwiczenia:

Umieść ręce na ławce/ schodku / kancie łóżka w szerokości ramion z palcami zwróconymi do przodu. Usztywnij tors przez napięcie mięśni brzucha i mięśni głębokich pleców, co pozwoli ci ustabilizować także kręgosłup.

Mężczyzna wykonujący pierwszy punkt ćwiczenia pompki z podparciem

Wolno obniż ciało do ławki utrzymując sztywny tors i głowę w jednej linii z kręgosłupem. Nie pozwalaj, żeby dolne partie pleców opadały za bardzo oraz aby twoje biodra nie powędrowały w górę podczas wykonywania tej fazy.

Mężczyzna wykonujący drugi punkt ćwiczenia pompki z podparciem

Podczas uginania ramion wykonujemy wdech, podczas wracania do pozycji wyjściowej – wydech Ściągnij dodatkowo mięśnie pośladków i ud, aby zwiększyć stabilność kręgosłupa. Kontynuuj obniżanie, aż twoje łokcie zegną się pod kątem 90 stopni. Pamiętaj, że łokcie powinny pozostać blisko twojego ciała.

Mężczyzna wykonujący trzeci punkt ćwiczenia pompki z podparciem

Wyciśnij ciało w górę, odpychając ławkę od siebie, ale pamiętaj, aby jednocześnie utrzymać usztywniony tors oraz głowę w jednej linii z kręgosłupem. Kontynuuj wypychanie ramionami, dopóki ręce nie będą w pełni wyprostowane w łokciach.

Mężczyzna wykonujący czwarty punkt ćwiczenia pompki z podparciem

Wykonuj to ćwiczenie w 4 seriach po 15 powtórzeń. Pamiętaj o przerwach między seriami od 1,5 do 2 minut. Jest to czas w którym może ustabilizować oddech, napić się wody.

To również może Cię zainteresować

Miażdżyca

Miażdżyca

Miażdżyca: Czym jest, jakie są jej przyczyny i skutki? Czy można jej zapobiec?Miażdżyca (arteroskleroza) jest chorobą, której powikłania (takie, jak choroba wieńcowa, udar mózgu)

CZYTAJ WIĘCEJ

Czym jest zdrowy tryb życia

Czym jest zdrowy tryb życia

Czym jest zdrowy tryb życia i jaki ma wpływ na układ krążenia?Profilaktyka chorób układu krążenia ma niebagatelne znaczenie dla rozwoju wielu chorób oraz ich następstw. Zdrowy tryb

CZYTAJ WIĘCEJ

Udar mózgu

Udar mózgu

Udar mózgu: objawy, przyczyny, leczenie, skutki. Czy można mu zapobiegać?Udar mózgu to trzecia co do częstości przyczyna zgonów po 40. roku życia, a także najczęstsza przyczyna powstawania

CZYTAJ WIĘCEJ