Skip to main content
Mężczyzna z kobietą na spacerze

Rodzaj ćwiczenia: Klasyczne brzuszki

Wyposażenie: mata

Cel: wzmocnienie mięśni brzucha

Klasyczne brzuszki polegające na unoszeniu i opuszczaniu tułowia w leżeniu na plecach, których celem są spięcia mięśni brzucha to tylko z pozoru łatwe ćwiczenie. Źle wykonywane nie przyniosą zadowalających efektów, dlatego róbcie je bez oszustw, stawiając na prawidłową technikę.

Ugnij nogi, a stopy swobodnie połóż na ziemi w rozkroku na szerokość barków. Nie wpychaj stóp pod łóżko albo inny mebel.

Mężczyzna wykonujący pierwszy punt ćwiczenia klasyczne brzuszki

Nie ciągnij ruchu rękami, naciskając na głowę – przez co głowa pochyla się do przodu. Ugnij i unieś ramiona, kładąc opuszki palców za uszami. Jeśli czujesz, że nadal źle trzymasz ręce skrzyżuj ramiona i ułóż je na klatce piersiowej.

Mężczyzna wykonujący drugi punt ćwiczenia klasyczne brzuszki
  • Kiedy unosisz tułów w górę, wydychaj powietrze. Zaś wdech rób gdy wracasz do pozycji wyjściowej.
  • Wykonując ćwiczenie na mięśnie brzucha napinaj brzuch świadomie – zatrzymuj go na np. 3 sekundy, utrzymując napięcie brzucha, a potem go rozluźnij (tak jakbyś chciał zatrzymać uderzenie, które ktoś kieruje na Twój brzuch)
  • Wykonuj to ćwiczenie w 5 seriach po 10 powtórzeń. Nie zapomnij o krótkich przerwach na napicie się wody.

To również może Cię zainteresować

Miażdżyca

Miażdżyca

Miażdżyca: Czym jest, jakie są jej przyczyny i skutki? Czy można jej zapobiec?Miażdżyca (arteroskleroza) jest chorobą, której powikłania (takie, jak choroba wieńcowa, udar mózgu)

CZYTAJ WIĘCEJ

Czym jest zdrowy tryb życia

Czym jest zdrowy tryb życia

Czym jest zdrowy tryb życia i jaki ma wpływ na układ krążenia?Profilaktyka chorób układu krążenia ma niebagatelne znaczenie dla rozwoju wielu chorób oraz ich następstw. Zdrowy tryb

CZYTAJ WIĘCEJ

Udar mózgu

Udar mózgu

Udar mózgu: objawy, przyczyny, leczenie, skutki. Czy można mu zapobiegać?Udar mózgu to trzecia co do częstości przyczyna zgonów po 40. roku życia, a także najczęstsza przyczyna powstawania

CZYTAJ WIĘCEJ